4 Kasım 2012 Pazar

Ayetler Işığında İman


AYETLER VE MEALLERİ 
         اَلَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِالْغَيْبِ وَيُقِيمُونَ الصَّلَوةَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنْفِقُونَ
Bakara/3: O müttakiler ki görünmeyen âleme inanırlar. Namazlarını tam dikkatle ifa ederler. Kendilerine ihsan ettiğimiz nimetlerden infak ederler.
        
وَالَّذِينَ هُمْ بِاَيَاتِ رَبِّهِمْ يُؤْمِنُونَ وَالَّذِينَ هُمْ بِرَبِّهِمْ َيُشْرِكُونَ وَالَّذِينَ يُؤْتُونَ مَا اَتَوْا وَقُلُوبُهُمْ وَجِلَةٌ اَنَّهُمْ اِلَى رَبِّهِمْ رَاجِعُونَ
Mü'minun/58-60: Rab'lerinin âyetlerini tasdik edenler. Rab'lerine hiç ortak tanımayanlar. Rab'lerine döneceklerine inandıklarından kalpleri titreyenler, O'nun yolunda mallarını harcayanlar.

 هُوَ الَّذِى اَنْزَلَ السَّكِينَةَ فِى قُلُوبِ الْمُؤْمِنِينَلِيَزْدَادُوا اِيمَانًا مَعَ اِيمَانِهِمْ وَلِلَّهِ جُنُودُ السَّمَوَاتِ وَا‘رْضِوَكَانَ اللَّهُ عَلِيمًا حَكِيمًا 

Fetih 4 : İmandaki yakînlerini iyice artırsınlar diye müminlerin kalplerine sekîne indiren O'dur. Göklerin ve yerin orduları Allah'ındır. Allah her şeyi hakkıyla bilir, tam hüküm ve hikmet sahibidir.

  وَالَّذِينَ اَمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ اُولَئِكَاَصْحَابُ الْجَنَّةِ فِيهَاخَالِدُونَ هُمْ
Bakara / 82 : İman edip makbul ve güzel işler yapanlar ise, İşte onlar da cennetliktir. Hem de orada ebedi kalacaklardır.

وَالَّذِينَ اَمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَنُدْخِلُهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِى مِنْ تَحْتِهَا الْاَنْهَارُ خَالِدِينَ 
فِيهَا اَبَدًا لَهُمْ فِيهَا اَزْوَاجٌمُطَهَّرَةٌ وَنُدْخِلُهُمْ ظِلًّا ظَلِيلًا
Nisa / 57 : Fakat iman edip güzel ve makbul işler yapanları ise, ebedî kalmak üzere içinden ırmaklar akan cennetlere yerleştireceğiz. Onların orada tertemiz eşleri olacak. Hem onları nimetlerle sâyebân edecek bir gölgeliğe yerleştireceğiz.

0 yorum:

Yorum Gönder